Yönlendirme Sistemleri

Tabelaların amacı sadece bilgilendirmek değil aynı zamanda yol göstermektir. Yönlü tabela, günümüzde var olan farklı tabela türleri arasında en önemlilerinden biridir. Seyircinin hiçbir yerin ortasında sıkışıp kalmadan kolayca yolunu bulmasına yardımcı olduğu için önemlidir. Ne yazık ki, çoğu durumda, bilinmeyen nedenlerle genellikle göz ardı edilir ve olması gerektiği gibi değildir. Yön işaretlerini olabildiğince etkili hale getirmenin birkaç yolu vardır. Kolaylık sağlamak için, bunları aşağıda tartıştık.

konumlandırma

Tabelanın görülebileceği yere yerleştirin. Yoldan geçenlere rehberlik etmesi amaçlandığından, yönlendirme levhalarının erişilebilir bir yere yerleştirilmesi gerekir. Halkın sadece zayıf yön tabela konumlandırması nedeniyle zorluklarla karşılaşmasını istemezsiniz.

Yaratıcılık

Alışılmışın dışında düşünün ve zihninizin yaratıcı yönünü tam olarak kullanın. Hedef ve potansiyel hedef kitlenizin kolayca yakalanması için ilginç renkler, yazı tipleri ve şekiller kullanın. Ancak, anlaşılması zor hale gelen tabelaları tasarlama ve stilize etme konusunda aşırıya kaçmadığınızdan emin olun.

İç mekan

Her zaman daha iyi bir fikir, işletmenizin iç tasarımının estetiğine ve genel havasına uygun yön tabelalarını kullanmaktır. Etkili ve estetik açıdan hoş bir tabelanın, işletmenin genel iç görünümünü bile iyileştirebileceği konusunda hiçbir şüphe yoktur. Bu nedenle, işletmeniz için tabela tasarlarken buna bakmayı unutmayın.

Tasarım ögeleri

Yön tabelası söz konusu olduğunda yazı tipi boyutu ve rengi çok önemlidir. Renk, geçen trafik tarafından kolayca anlaşılabilecek kadar belirgin olmalıdır. Özellikle tabela biraz fazla yükseğe yerleştirilecekse, renk ve yazı tipi dikkate alınmalıdır.

Resim
X